Haber

Bugün açıklanan askeri yerler

Milli Savunma Bakanlığı İşe Alım Genel Müdürlüğü’nün aktardığı takvime göre, bugün açıklanması beklenen yoklama, askerlik tercih ve celp tercihlerini tamamlayan adayların seçim ve klasman sonuçlarına bakılacak. e-devlet ekranı ile Seçme ve sınıflandırma sonuçları açıklandıktan sonra yükümlüler sevk evraklarına sevkiyat tarihinden 10 gün önce ulaşabileceklerdir.

ASKERİ YERLER NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Temmuz 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulmuştur. Sınıflandırılmış yükümlüler yeniden sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Seçme ve sınıflandırma sonuçları 28 Temmuz 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır” belirtildi.

Ancak, önceki tasnif dönemlerinde sınıflandırılanlar da dahil olmak üzere, tâbi oldukları celp ve sevk anında 7179 sayılı İşe Alım Kanununda belirtilen mazeretleri olmaksızın yedek subay/astsubay adayı olarak kalanlar askere alınır. askere gitmek

SORUMLU SEVK TARİHLERİ

Yedek subay/astsubay adaylarının ve erlerin sevk tarihleri ​​aşağıdaki gibidir:

“Er (1. Grup) – 10 Ağustos 2023

Özel (2. Grup) – 07 Eylül 2023

Özel (3. Grup) – 05 Ekim 2023″

Yükümlüler, sevk belgesini sevk tarihinden 10 gün önce e-Devlet’ten veya askerlik şubesinden alabilecekler.

2023 AĞUSTOS ÖZETİ ASKERİ YERLER HAKKINDA NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Bedelli askerlik ve askerlik tarih ve yerlerini öğrenmek isteyen er adayları bireysel şifreleri ile e-Devlet’e girerek Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgileri görüntüleyebilecek.

Bilgilere ulaşmak için aşağıdaki adımlar izlenecektir:

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra kısa süreli askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgula” ve uzun süreli askerler “” yazdıktan sonra sayfanın üst kısmındaki “Hizmet Adı” kutusuna gelecek bağlantıya tıklayacaklardır. Özel Klasman Sonucunu Sorgula”.

Asker adayları linke tıkladıktan sonra ‘Yedek Subay Klasman Sonucunu’ veya ‘Özel Klas Sonucunu Sorgula’ butonunu tıklayarak görev yapacakları birliği kolayca öğrenebileceklerdir.

dikmenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu