Ekonomi

Turgutlu Belediyesi ile DİSK’e bağlı General-İş Sendikası arasında protokol imzalandı

Turgutlu Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında protokol imzalandı. Söz konusu protokole göre kadrolu çalışanların maaşlarına yüzde 68 oranında zam yapıldı.

Turgutlu Belediyesi ile DİSK’in 7 Nolu Genel-İş Sendikası Şubesi arasında kadrolu personelin 2024 yılında alacağı maaşlara ilişkin protokol imzalandı. Protokole göre kadrolu çalışanların ücretleri ile asgari aylık ücrete yüzde 68 oranında zam uygulandı. Yan haklar dahil 38.300,00 TL olarak belirlendi. Protokol, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ile Genel-İş 7 Nolu Şube Lideri Özgür Genç arasında imzalandı.

İmza törenine Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Cihan Erbaş ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Adnan Mut katıldı.

“EKONOMİK KRİZE RAĞMEN ÇALIŞANLARIMIZIN YAŞAM ŞARTLARINI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile belediyemizde çalışan kadrolu arkadaşlarımızı kapsayan protokol imzaladık. Kadrolu çalışanlarımızın maaşlarına yüzde 68 oranında zam uygulayarak en düşük aylık ücretimizi belirledik” dedi. Yan haklar dahil 38.300,00 TL. Ülkemizde ekonomik durum “Krizlere rağmen meslektaşlarımızın yaşam koşullarını korumaya devam edeceğiz. Meslektaşlarıma hayırlı olsun” dedi.

goynuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu