Haber

WANO, Akkuyu NGS Şantiyesinde Eğitim Verdi

Dünya Nükleer Operatörler Birliği (WANO) Moskova Merkezi destek misyonu ekibi, Akkuyu Nükleer Santrali (NGP) şantiyesini ziyaret ederek eğitim verdi. Devreye alma öncesi ortak kontrol hazırlıklarının bir modülünü oluşturan WANO Moskova Merkezi ekibinin çalışma ziyareti, NGS güç ünitelerinin güvenli bir şekilde çalıştırılması için ekipman ve personelin hazır olup olmadığının değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirildi.

Destek misyonuna grup liderleri olarak Dünya Nükleer Operatörler Birliği Moskova Merkezi’nden Dmitry Chichikin, Rus nükleer enerji şirketi Rosenergoatom’dan Alexander Kornyushkin ve Novovoronezh NPP’den Maxim Tuchkov katıldı.

Uzmanlar tarafından, Akkuyu NGS güç ünitelerinin operasyonel güvenliğinin ve Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin verimliliğinin artırılması ve tecrübe paylaşımının artırılmasını amaçlayan ‘Süreç Öz Değerleme Metodolojisinin Uygulanması’ konusunda çalışanlara eğitim verildi. süreçler.

Heyet temsilcileri, ortak işletmeye alma öncesi ortak kontrol hazırlıklarının mevcut durumu hakkında bilgi alırken, aynı zamanda nükleer santralin işletme personelinin niteliklerinin geliştirilmesi amacıyla tasarlanan Akkuyu NGS eğitim merkezini de ziyaret etti.

NPP Birinci Genel Müdür Yardımcısı ve İnşaat İşleri Müdürü Sergey Butckikh, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Güvenlik, Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom’un en önemli önceliklerinden biridir. Akkuyu NGS’nin emniyetli ve güvenilir bir şekilde işletilmesini sağlamak için endüstri uygulamalarını öğrenmeye ve uygulamaya çalışıyoruz. WANO’nun destek misyonları arasında ortak işletmeye alma öncesi denetim, iş verimliliği ve iş verimliliği yer alıyor. süreçleri ve en önemlisi tüm operasyonel aşamalarda güvenlik kontrolüne hazırlık yapılmasını sağlar.”

kocarli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu